Tiger [120/18]

Tiger [120/18], samiec, około 6-7-letni pies w typie owczarka niemieckiego.
 
Jaki jest Tiger?
 
To bardzo wesoły, energiczny psiak. Kiedy spuści się go ze smyczy – biega i wącha, bo wkoło tyle zapachów! Cieszy się na kontakt z człowiekiem, kocha chodzić na spacery a kiedy pozna człowieka jeszcze bliżej, nie szczędzi mu czułości. Tiger bierze udział w schroniskowych ćwiczeniach Rally-O. Jego postępy są ogromne! To bystry chłopak, choć czasem uparty (ma nadzieję, że może jednak nie będzie trzeba nic zrobić, a smaczek i tak wleci..). Treningi są dla niego zabawą, możliwością przebywania z człowiekiem i innymi psami, a także nauką koncentracji czy komend. Zdecydowanie ulubionym ćwiczeniem Tigera jest wywąchiwanie smaczków z maty węchowej!
 
Tiger miał już dom, nawet dwa. W pierwszym mieszkał z czwórką dzieci i dwoma yorkami. Trzymany był na łańcuchu. Trafił do Sopotkowa, nie umiał chodzić na smyczy – ale to już za nim, teraz smycz mu nie straszna:)
 
Po wielu tygodniach ćwiczeń i mieszkania w schronisku, znalazł idealny dom. Niestety nie na długo. Tiger bardzo przywiązał się do miejsca i swoich opiekunów, co skutkowało ugryzieniem osoby, która weszła do domu. Prawdopodobnie ugryzienie wynikało właśnie z obrony. Nikt z nas nie znał Tigera z tej strony. Wrócił do schroniska i ponownie szuka domu. Rekomendujemy dom bez małych dzieci.
 
Tiger poleca się do adopcji – to przepiękny pies, o mądrym spojrzeniu i wdzięczny za poświęconą mu uwagę. Mimo mieszkania w schroniskowym boksie, jest pełen radości i przede wszystkim nadziei na nowy dom. Może akurat Twój dom będzie także jego domem?
fot. Jacek Stańczak