Psy do adopcji

Sylwester [1/19]

Sylwester [1/19], samiec, owczarek niemiecki, lewe ucho oklapnięte, około 5 lat.
Sylwester to piękny, mądry i przyjacielski psiak. Zna komendy „siad”, „łapa” i „leżeć”, jest kontaktowy i po prostu fantastyczny. Lubi być głaskany, spędzać czas z człowiekiem. Czy ktoś z Państwa nie chciałby tego kłapoucha przygarnąć? Zapraszamy do Schroniska.
 
fotografia: Jacek Stańczak

Astra [3/19]

Astra [3/19], samica, duża, sierść czarna, wiek 1 rok.
Astra to piękna, majestatyczna modelka. Trzeba mieć krzepę, aby tą istotę utrzymać na smyczy. Jest przyjacielską sunią, lubiącą zabawę, pojmującą komendę „siad” w 100%, natomiast „aport” w 50% (tzn. pobiegnie za piłką, ale jej nie przyniesie). Astra nie może być pozostawiona samej sobie w domu, wtedy piszczy i niszczy przedmioty. Jeśli zaintrygowała Państwa Astra, zapraszamy do Schroniska.
fotografia: Jacek Stańczak
Film z Astrą. Wideo i zdjęcia: Jacek Stańczak

Remi [149/18]

Remi [149/18], samiec, pekińczyk, brązowy, 14 lat.
Remi to spokojny, „późnojesienny” senior, który ceni sobie spokój. To bardzo fajny piesek. Na początku jest bardzo przestraszony. Ponieważ niedowidzi, stąd tak niepewnie podchodzi do człowieka. Po dłuższym zapoznaniu w boksie daje się głaskać i okazuje się dość towarzyski. Na spacerze zachowuje się kompletnie bezproblemowo. Jak na staruszka jest bardzo żywiołowy, biega troszkę, lubi drapanie po pupce. Uroczy pies, niepewny, ale ze względu jedynie na strach. Ceni sobie towarzystwo naszej innej seniorki, Nutki. Jest sympatycznym psiakiem, jednak gdy coś mu się nie spodoba, może ugryźć. Prosimy mimo to nie skreślać Remiego, ten ujmujący Pan potrafi chwycić za serce. Już nie jedna wolontariusza wzdycha do niego. Zapraszamy do Schroniska, aby Państwo mogli poznać Remiego. fotografia: Jacek Stańczak

Tiger [120/18]

Tiger [120/18], samiec, owczarek niemiecki, czarno-brązowa, podpalana sierść, brązowe oczy, 6-7 lat.
Tiger to około 6-7-letni pies w typie owczarka niemieckiego. Mieszkał w domu z czwórką dzieci i dwoma yorkami. Trzymany był na łańcuchu. Nie umiał chodzić na smyczy, ale z każdym tygodniem idzie mu coraz lepiej – słucha przewodnika i robi niesamowite postępy. To bardzo wesoły, energiczny psiak. Kiedy spuści się go ze smyczy – biega i wącha, bo wkoło tyle zapachów! Uwielbia aportować, za smaczka chętnie odda piłkę, choć i bez niego mu się to zdarza. Cieszy się na kontakt z człowiekiem, kocha chodzić na spacery a kiedy pozna człowieka jeszcze bliżej, nie szczędzi mu czułości. Tiger bierze udział w schroniskowych ćwiczeniach Rally-O. Jego postępy są ogromne! To bystry chłopak, choć czasem uparty (ma nadzieję, że może jednak nie będzie trzeba nic zrobić, a smaczek i tak wleci..). Treningi są dla niego zabawą, możliwością przebywania z człowiekiem i innymi psami, a także nauką koncentracji czy komend. Zdecydowanie ulubionym ćwiczeniem Tigera jest wywąchiwanie smaczków z maty węchowej! Tiger poleca się do adopcji – to przepiękny pies, o mądrym spojrzeniu i wdzięczny za poświęconą mu uwagę. Mimo mieszkania w schroniskowym boksie, jest pełen radości i przede wszystkim nadziei na nowy dom. Może akurat Twój dom będzie także jego domem ?
Film z Tigerem. Wideo i zdjęcia: Jacek Stańczak.
fotografia: Jacek Stańczak

Nutka [123/18]

Nutka [123/18]. Suczka, mc bolończyka, biała, 12 letnia, przed kolano.
Nutka jest małą, ale przyjazną babcią. Ponieważ jest starszą suczką, wymaga delikatnej ręki oraz troskliwej opieki. Osoby chcące przygarnąć seniorkę Nutę prosimy, o odwiedziny w Schronisku „Sopotkowo”.
fotografia: Jacek Stańczak

Ares [142/18]

Ares [142/18]. Pies, samiec, duży, mieszaniec, szary, 9 lat.
Ares jest płochliwym psem, ale nie przejawiającym przy tym agresji. Daje się prowadzić na smyczy i jest przyjacielski do ludzi i innych zwierząt. Ares lubi szybkie tempo, nie przystanie i obwącha drzewo. Dla osób lubiących intensywne spacery byłby wdzięcznym kompanem. Jest to silny pies także stanowczość właściciela przyda się, gdy ten będzie stroił futrzane fochy. Schronisko to dla niego nowe, nieznane miejsce, dlatego z lęku zdarza mu się uciekać. Jeśli chcieliby Państwo poznać Aresa, zapraszamy do Schroniska.
fotografia: Jacek Stańczak

Bubu [141/18]

Bubu [141/18]. Pies, samiec, czarny, biała plamka na kołnierzu, 6 lat.
Bubu jest starszym pieskiem, który pomału oswaja się ze Schroniskiem. Jest przyjazny do ludzi, ciągnie do innych psów, może trochę natarczywie, ale pozytywnie. Bubu czeka na nowy, prawdziwy dom do końca swoich futrzanych dni.
fotografia: Jacek Stańczak

Figo [54/16]

Figo [54/16], samiec, mc amstaff, biało-brązowy, 8 lat.
Figo to 8-letni mieszaniec w typie amstaffa. Został oddany do Schroniska przez swojego Opiekuna. Z perspektywy psa to chyba najsmutniejszy moment w jego życiu. W jednej chwili wszystko się zmienia, osoba której ufasz odchodzi i nic już nie jest takie jak dawniej. Początki Figo w schronisku przyniosły z jego strony bunt i agresywne znaki protestu, niegodzenia się z losem. Jednak cierpliwa praca wolontariuszki Ewy, codzienne budowanie zaufania, stopniowe oswajanie z miejscem i sytuacją zaowocowały – małymi krokami zaczął poznawać okolicę i przełamywać lęki. To prawda, jest silnym psem ale przy tym bardzo delikatnej natury – wiele nowych sytuacji , odgłosów, zmiana utartych zwyczajów budzi w nim niepokój. Niechętnie wtedy wychodzi na spacer, chowa się w budzie i trzeba nie lada smakołyku by jednak pokazać mu że wszystko jest w porządku i by udało się zachęcić go do wspólnego spędzenia czasu. Gdy jest zrelaksowany, z radością wita przy bramce boksu. Po jej otwarciu pędzi szybciutko korytarzem na koniec, by tam zawrócić i z fantazją szczeniaka podbiec do opiekuna i skoczyć w geście powitania nań przednimi łapami. Po tym radośnie biegnie z powrotem by tam czekać na zapięcie smyczy. Na spacerze nie szuka kontaktu z innymi psami, nawet gdy go zaczepiają. Raczej woli przyspieszyć, żeby się oddalić. Figo jest delikatnym psem i ostrożnie podchodzi do nowo poznanych osób. Należy poświęcić mu czas i uwagę by pokazać mu, że może zaufać ponownie, że nikt go znów nie zawiedzie. Zaufa , jesteśmy pewni że zaufa. Dla Figo wskazany jest dom bez innych zwierząt oraz dzieci (była próba łączenia go z amstaffką rezydentką – niestety nieudana). Idealnie gdyby w nowym domu miał ogród (uwielbia zabawy na dworze, ale na znanym mu terenie – w schronisku jest nim wybieg dla psów), pozwoliłoby mu to łatwiej rozładować ewentualne stresy związane z przeprowadzką. Nowy opiekun/ka tego dżentelmena musi mieć świadomość, że praca z Figo w początkowym okresie po adopcji może być wyzwaniem – wskazane są obserwacja zachowań i konsultacje z behawiorystą w pierwszych kilku miesiącach po przeprowadzce. Ze względu na lękowy i reaktywny charakter psiaka przy niewłaściwym odczytaniu wysyłanych sygnałów, Figo może na przykład spróbować rozładować frustrację i przekierować negatywne emocje na opiekuna – dlatego niezwykle ważna będzie świadoma i odpowiedzialna praca z tym delikatnym, czasem upartym, ale także niezwykle uroczym amstaffem.
fotografia: Jacek Stańczak
Film z Figo. Wideo i zdjęcia: Jacek Stańczak

Iwan-Blady [07/18]

Blady [07/18], samiec, mc amstaff oraz dogo argentino, 7 lat. Blady Iwan szuka doświadczonego i aktywnego domu.
Blady Iwan nadal czeka na dom w Sopotkowie. Bardzo prosimy o udostępnienia, chłopak potrzebuje doświadczonego domu i aktywnego opiekuna. To przepiękny pies, najprawdopodobniej mieszaniec amstaffa z dogo argentino. Sympatyczny, pięknie bawi się piłką. Pięknie wykonuje komendy, pozytywnie nastawiony wobec świata i bardzo, bardzo silny. Spacer polega na energicznym nadążaniu za Bladym Iwanem, lecz oczywiście wszystko jest do wypracowania spacerami, szkoleniem i pozytywnym zmęczeniem fizycznym psa. Przyszłego opiekuna powinna więc cechować dobra kondycja fizyczna. Wskazany raczej dom z ogrodem, ponieważ pies o takiej sile może być kłopotliwy tam, gdzie trzeba się mijać z sąsiadami na klatce schodowej. Bardzo prosimy o przemyślane decyzje. Blady musi trafić do domu już na zawsze. Jego serce i psychika nie zniesie kolejnego powrotu do schroniska. Nowy Opiekun Bladego musi mierzyć siły na zamiary i wybierając psa kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do odmowy wydania Bladego, kierując się przede wszystkim dobrem psa. Ten pies musi znaleźć pewny dom. Powód jego oddania to agresja, jednak na chwilę obecną nie obserwujemy takich zachowań u Iwana. Brak aktywności wywołuje u niego frustrację, którą wyładowuje na zabawkach i akcesoriach do ćwiczeń, dłuższe i regularne spacery bardzo pomagają opanować temat. Dlatego kładziemy nacisk na rozsądną osobę i przemyślaną decyzję. Przed wydaniem obowiązuje wizyta przed adopcyjna. Blady wymaga specjalistycznej karmy hipoalergicznej. Przed adopcją wskazane jest przynajmniej kilka spacerów zapoznawczych. 
fotografia: Jacek Stańczak

Zaj [123/16]

Zaj [123/16], samiec, mc, rudo biały, dłuższy włos, 4 lata. Z bagażem doświadczeń szuka spokojnej przystani.
Zaj ma zaledwie 4 lata, a za sobą bagaż doświadczeń. Jest bardzo delikatny z natury, w niektórych sytuacjach bywa lękliwy, w innych podczas wielkiej radości – nie zawsze panuje nad swoimi emocjami. Przy tym wszystkim bardzo stara się być grzecznym psem. Bo nader wszystko ceni sobie kontakt z człowiekiem i bardzo o niego zabiega. To widać – Opiekun jest dla niego wszystkim ! Na nim skupia swoją uwagę, dla niego pięknie wykonuje komendy, stara się go zadowolić. Dopiero uczy się ufać ludziom, dlatego wymaga socjalizacji i cierpliwego oswajania z nowym otoczeniem. Potrzebuje kochającej, bardzo doświadczonej, cierpliwej i jednocześnie stanowczej osoby. Przy odrobinie pracy i zaangażowania można zdobyć jego zaufanie a przez to najwierniejszego przyjaciela. Jeśli dom zapewni mu stabilność emocjonalną, to Zaj wszystko sobie poukłada. Potrzebuje jasnych i klarownych reguł oraz spokoju. Na pewno przyszły właściciel musi dać mu czas i nie zrażać się gorszymi dniami. W domu bezwzględnie powinien być jedynakiem i nie powinien trafić do domu gdzie są małe dzieci. Przed adopcją wskazane są spacery zapoznawcze.