Psy do adopcji

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, średni, czarny podpalany, 2 lata.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

fot. Jacek Stańczak

Szczenięta [76, 77, 78/19] Bąbel, Gloria, Ilian

Serdecznie zapraszamy Państwa w odwiedziny, aby poznać nowe szczenięta do adopcji.
Są to rasowe grzywacze chińskie, młodziutkie, wesołe i czarujące.
Bąbel [76/19], samiec, brązowo biały, kudłaty.
Gloria [77/19], samica, biała z brązowymi dodatkami.
Ilian [78/19], samiec, czarny w kropki z białą grzywką.
Prosimy o przemyślane decyzje adopcji. Zwierzęta to nie zabawki i złe nawyki, jakie nabiorą w wieku szczenięcym urosną wraz z nimi. Nie rezerwujemy zwierząt przez Internet i telefon. Zapraszamy w odwiedziny do schroniska.

Maja [57/19]

Maja [57/19], samica, duża, czarna gładka sierść z białym kołnierzem, 2-3 lata.


Maja jest zwinną energiczną sunią, która straciła zaufanie do człowieka. Wystraszona nowym miejscem zdarzało się jej, że z leku próbowała gryźć. Na szczęście stawia małe kroki w odbudowywaniu pewności siebie. Jest dużym psem, młodym, który potrzebuje czasu dla siebie. Stabilność i poczucie bezpieczeństwa będą jednymi z kluczowych elementów, aby Maja mogła pokazać, że jedyne czego potrzebuje to szansa na nowy dom.

fot. Jacek Stańczak

Zdzichu [43/19]

Zdzichu [43/19], samiec, mieszaniec, brązowy, około 10 lat.

Zdzisiu trafił do schroniska po interwencji straży miejskiej, gdy tego zauważono chodzącego samotnie ulicami. Zdzisiu to wyciszony piesek, który dopiero nabiera zaufania do miejsca w jakim się znalazł i towarzyszących tu zwierząt. Mieszka z dwoma innymi dziewczętami w boksie, z którymi bez problemu się dogaduje. Lubi spokój. Natomiast nie przepada, gdy dotyka się się go tam, gdzie nie chce, co jasno daje do zrozumienia kłapnięciem. Może ktoś go porzucił, może się zgubił. Na pewno szuka nowego kochającego domu na stare futrzane lata.

fot. Jacek Stańczak

Tiger [120/18]

Tiger [120/18], samiec, około 6-7-letni pies w typie owczarka niemieckiego.
 
Jaki jest Tiger?
 
To bardzo wesoły, energiczny psiak. Kiedy spuści się go ze smyczy – biega i wącha, bo wkoło tyle zapachów! Cieszy się na kontakt z człowiekiem, kocha chodzić na spacery a kiedy pozna człowieka jeszcze bliżej, nie szczędzi mu czułości. Tiger bierze udział w schroniskowych ćwiczeniach Rally-O. Jego postępy są ogromne! To bystry chłopak, choć czasem uparty (ma nadzieję, że może jednak nie będzie trzeba nic zrobić, a smaczek i tak wleci..). Treningi są dla niego zabawą, możliwością przebywania z człowiekiem i innymi psami, a także nauką koncentracji czy komend. Zdecydowanie ulubionym ćwiczeniem Tigera jest wywąchiwanie smaczków z maty węchowej!
 
Tiger miał już dom, nawet dwa. W pierwszym mieszkał z czwórką dzieci i dwoma yorkami. Trzymany był na łańcuchu. Trafił do Sopotkowa, nie umiał chodzić na smyczy – ale to już za nim, teraz smycz mu nie straszna:)
 
Po wielu tygodniach ćwiczeń i mieszkania w schronisku, znalazł idealny dom. Niestety nie na długo. Tiger bardzo przywiązał się do miejsca i swoich opiekunów, co skutkowało ugryzieniem osoby, która weszła do domu. Prawdopodobnie ugryzienie wynikało właśnie z obrony. Nikt z nas nie znał Tigera z tej strony. Wrócił do schroniska i ponownie szuka domu. Rekomendujemy dom bez małych dzieci.
 
Tiger poleca się do adopcji – to przepiękny pies, o mądrym spojrzeniu i wdzięczny za poświęconą mu uwagę. Mimo mieszkania w schroniskowym boksie, jest pełen radości i przede wszystkim nadziei na nowy dom. Może akurat Twój dom będzie także jego domem?
fot. Jacek Stańczak

Zenobia [24/19]

Zenobia [24/19], samica, mc, ruda, futerko baranek, około 1,5 roku.
Zenobia miała ciężkie początki w schronisku. Zgubiła się komuś, później ciężko pochorowała i musiała walczyć o swoje zdrowie. Po ponad miesiącu dopiero można było ją wypuścić do pawilonów zewnętrznych. Z powodu tak stresującego startu Zenobia jest wylękniona otoczeniem. Potrzebuje łagodnej ręki, spokoju i cierpliwości. Do zaufanych osób łasi się, całuje. Na wybiegu jest bardzo zwinna i nadawałaby się na Agility Show lub zajęcia z frisbee. Do osób, która uważa za zagrożenie warczy i atakuje. Prosimy o przemyślane decyzje adopcji. Zenobia potrzebuje stabilności i spokoju, który zagwarantuje jej poczucie bezpieczeństwa.
fot. Jacek Stańczak

Ariel [23/19]

Ariel [23/19], samiec, mc, rudy, mały, około 6-7lat.
Siwo nosy Ariel to jeszcze wylękniony, obserwujący z dozą strachu otoczenie. Kuli się, gdy sięga się ręką, aby zapiąć go na smycz; robimy to powoli i delikatnie. Bardzo boi się ludzi, podejrzewamy, że mogła go spotkać krzywda ze strony człowieka. Gdy był na obroży, bardzo ciągnął na smyczy, dlatego podarowaliśmy mu szelki i jakby za dotknięciem magicznej różdżki piesek mniej szarpie. Wybieg to idealne dla niego miejsce, aby w swoim tempie obniuchał drzewo czy kamyk. Niekiedy uda się go nakręcić na zabawę, wtedy wesoło i donośnie szczeka. Po skończonym spacerze uczy nas cierpliwości, to znaczy ucieka przed ponownym zapięciem na smycz. Jeśli jednak uzbroić się w czas, w końcu pozwala się zapiąć i zaprowadzić do boksu. Arielowi zajmie jeszcze trochę czasu, aby zaufać człowiekowi, ale wierzymy, że to kiedyś nastąpi.
 
fot. Jacek Stańczak

Szagi [18/19]

Szagi [18/19], samiec, mc, duży, biało-biszkoptowy, dłuższa sierść, około 2 letni.

Szagi to wesoły, rozgadany, pocieszny pies. Wesoły, bo ma ciągle mordę uśmiechniętą od futrzanego ucha, do futrzanego ucha. Rozgadany, ponieważ podczas spacerów lubi nie raz powiedzieć <ałołołoło> czy szczeknąć. Pocieszny, ponieważ gdy się koło niego usiądzie lub położy, ten od razu ładuje się na kolana, a najlepiej na całego człowieka. Chyba nie do końca rozumie, że gabarytowo podchodzi pod dużego psa. Szagi to też pojętny pies, robi siad, uczony jest spokojnego zostawania w boksie, co wychodzi mu na medal; czekania na pozwolenie wyjścia przez drzwi i ogólnie bycia grzecznym psem. Nie dogaduje się z każdym rezydentem schroniska, ale przywołany do porządku uspokaja się. Nie lubi zostawać sam w boksie, wtedy zaczyna rzewne ballady o samotności, tak bardzo pragnie być blisko człowieka. Szagi nie staje do końca na prawą tylną łapę. Prawdopodobnie był ofiarą wypadku samochodowego, co przyczyniło się do obrażeń powodujących jego nietypowy chód. Szagi powinien przejść kilkuetapową złożoną operację, aby przywrócić mu pełną sprawność tylnych łap.  Bardzo byśmy chcieli by mógł w pełni cieszyć się życiem. To młody psiak i jeszcze całe życie przed nim. W imieniu Szagiego prosimy Państwa o wsparcie pokrycia kosztów operacji oraz rehabilitacji psiaka. Niech cieszy się zabawą i piłeczką jak każdy inny młody psiak! Link do zbiórki tutaj.
fot. Jacek Stańczak

Sylwester [1/19]

Sylwester [1/19], samiec, owczarek niemiecki, lewe ucho oklapnięte, około 5 lat.
Sylwester to piękny, mądry i przyjacielski psiak. Zna komendy „siad”, „łapa” i „leżeć”, jest kontaktowy i po prostu fantastyczny. Lubi być głaskany, spędzać czas z człowiekiem. Czy ktoś z Państwa nie chciałby tego kłapoucha przygarnąć? Zapraszamy do Schroniska.
 
fotografia: Jacek Stańczak

Astra [3/19]

Astra [3/19], samica, duża, sierść czarna, wiek 1 rok.
Astra to piękna, majestatyczna modelka. Trzeba mieć krzepę, aby tą istotę utrzymać na smyczy. Jest przyjacielską sunią, lubiącą zabawę, pojmującą komendę „siad” w 100%, natomiast „aport” w 50% (tzn. pobiegnie za piłką, ale jej nie przyniesie). Astra nie może być pozostawiona samej sobie w domu, wtedy piszczy i niszczy przedmioty. Jeśli zaintrygowała Państwa Astra, zapraszamy do Schroniska.
fotografia: Jacek Stańczak
Film z Astrą. Wideo i zdjęcia: Jacek Stańczak