Psy do adopcji

Zosia [93/19]

Zosia [93/19], samica, mieszaniec teriera, beżowo-podpalana, 1 rok.

Kiedy zabrakło Opiekunki Zosi, została zmuszona zostawić dom, który znała i przeniosła się do nieznanego jej schroniska. Zosia mieszka w boksie razem z pogodnym pieskiem Majlo, który pomógł jej przezwyciężyć lęk do nowo zaistniałej rzeczywistości. Sunia jest jeszcze nieco wycofana, oczywiście podchodzi już zainteresowana na powitanie człowieka, ale na przywilej pogłaskania trzeba troszkę poczekać. Jeśli jest się cierpliwym i łagodnym w ruchach Zosia szybko zauważa, że człowiek nie jest jej wrogiem. Odrobina cierpliwości i ciepła oraz stała przystań to coś, czego Zosia potrzebuje. Z całego serca polecamy Zosieńkę do adopcji, to naprawdę kochana sunia.

fot. Jacek Stańczak

Fred [79/19]

Fred [79/19], samiec, jamnik, brązowy, 10 lat.


Fred to mały, uroczy jamnik, który miał swoich opiekunów. Niestety choroba przekreśliła szanse dalszej opieki nad psiakiem i tak trafił do schroniska. Freda nie da się nie lubić  – bardzo pragnie być blisko człowieka. Przez wzgląd na jego jamnikowatość należy uważać na jego długi kręgosłup i krótkie łapy. Fred nie lubi zostawać sam, ponieważ cierpi na lęk separacyjny, który objawia się donośnym szczekaniem – jak na takiego małego hauczaka. Szukamy nowego domu dla Fredzia, tym razem do końca jego futrzanych dni.

  fot. Jacek Stańczak

Majlo [63/19]

Majlo [63/19], samiec, średni, biszkoptowy, kudłaty, mieszaniec, 1 roczny.
Majlo to wulkan energii. Lubi biegać, bawić się, jest bardzo kontaktowym i przyjacielskim psiakiem. To jeszcze szczeniaczek, który potrzebuje wychowania, cierpliwości i dużo miłości. Ten pogodny psiak tylko czeka na swoją szansę, aby skraść Państwu serce.
 
fot. Jacek Stańczak

Jimmy [65/19]

Jimmy [65/19], samiec, średni, czarny podpalany, 2 lata.


Jimmy to piesek, który miał dom, ale niestety musiał się z nim rozstać. Nagle znalazł się w nowym obcym miejscu. Gdy trafił do nas był wylęknionym psem, który w swojej obronie głośno szczekał i zdarzało się mu kłapnąć zębami. Potrzebował trochę czasu dla siebie, aby pogodzić się z nowo zastaną rzeczywistością. Teraz pomału pokazuje swój przyjacielski charakter. Złagodniał i bardzo otworzył się na człowieka. Praktycznie nie odstępuje go na krok. Szukamy nowego domu dla Jimmiego, tym razem do końca jego futrzanych dni.

fot. Jacek Stańczak

Maja [57/19]

Maja [57/19], samica, duża, czarna gładka sierść z białym kołnierzem, 2-3 lata.


Maja jest zwinną energiczną sunią, która straciła zaufanie do człowieka. Wystraszona nowym miejscem zdarzało się jej, że z leku próbowała gryźć. Na szczęście stawia małe kroki w odbudowywaniu pewności siebie. Jest dużym psem, młodym, który potrzebuje czasu dla siebie. Stabilność i poczucie bezpieczeństwa będą jednymi z kluczowych elementów, aby Maja mogła pokazać, że jedyne czego potrzebuje to szansa na nowy dom.

fot. Jacek Stańczak

Tiger [120/18]

Tiger [120/18], samiec, około 6-7-letni pies w typie owczarka niemieckiego.
 
Jaki jest Tiger?
 
To bardzo wesoły, energiczny psiak. Kiedy spuści się go ze smyczy – biega i wącha, bo wkoło tyle zapachów! Cieszy się na kontakt z człowiekiem, kocha chodzić na spacery a kiedy pozna człowieka jeszcze bliżej, nie szczędzi mu czułości. Tiger bierze udział w schroniskowych ćwiczeniach Rally-O. Jego postępy są ogromne! To bystry chłopak, choć czasem uparty (ma nadzieję, że może jednak nie będzie trzeba nic zrobić, a smaczek i tak wleci..). Treningi są dla niego zabawą, możliwością przebywania z człowiekiem i innymi psami, a także nauką koncentracji czy komend. Zdecydowanie ulubionym ćwiczeniem Tigera jest wywąchiwanie smaczków z maty węchowej!
 
Tiger miał już dom, nawet dwa. W pierwszym mieszkał z czwórką dzieci i dwoma yorkami. Trzymany był na łańcuchu. Trafił do Sopotkowa, nie umiał chodzić na smyczy – ale to już za nim, teraz smycz mu nie straszna:)
 
Po wielu tygodniach ćwiczeń i mieszkania w schronisku, znalazł idealny dom. Niestety nie na długo. Tiger bardzo przywiązał się do miejsca i swoich opiekunów, co skutkowało ugryzieniem osoby, która weszła do domu. Prawdopodobnie ugryzienie wynikało właśnie z obrony. Nikt z nas nie znał Tigera z tej strony. Wrócił do schroniska i ponownie szuka domu. Rekomendujemy dom bez małych dzieci.
 
Tiger poleca się do adopcji – to przepiękny pies, o mądrym spojrzeniu i wdzięczny za poświęconą mu uwagę. Mimo mieszkania w schroniskowym boksie, jest pełen radości i przede wszystkim nadziei na nowy dom. Może akurat Twój dom będzie także jego domem?
fot. Jacek Stańczak

Zenobia [24/19]

Zenobia [24/19], samica, mc, ruda, futerko baranek, około 1,5 roku.
Zenobia miała ciężkie początki w schronisku. Zgubiła się komuś, później ciężko pochorowała i musiała walczyć o swoje zdrowie. Po ponad miesiącu dopiero można było ją wypuścić do pawilonów zewnętrznych. Z powodu tak stresującego startu Zenobia jest wylękniona otoczeniem. Potrzebuje łagodnej ręki, spokoju i cierpliwości. Do zaufanych osób łasi się, całuje. Na wybiegu jest bardzo zwinna i nadawałaby się na Agility Show lub zajęcia z frisbee. Do osób, która uważa za zagrożenie warczy i atakuje. Prosimy o przemyślane decyzje adopcji. Zenobia potrzebuje stabilności i spokoju, który zagwarantuje jej poczucie bezpieczeństwa.
fot. Jacek Stańczak

Ariel [23/19]

Ariel [23/19], samiec, mc, rudy, mały, około 6-7lat.
Siwo nosy Ariel był wylękniony, obserwował z dozą strachu otoczenie. Kulił się, gdy sięgaliśmy ręką, aby zapiąć go na smycz. Bardzo bał się ludzi, podejrzewamy, że mogła go spotkać krzywda ze strony człowieka. Szelki były dla niego stworzone, aby mniej ciągnąć na smyczy. Wybieg to idealne dla niego miejsce, aby w swoim tempie obniuchał drzewo czy kamyk. Niekiedy uda się go nakręcić na zabawę, wtedy wesoło i donośnie szczeka. Po skończonym spacerze już bez problemu pozwala zapiąć się na smycz – kiedyś kończyło się to godzinnym maratonem w kółko. Cierpliwość i czas poświęcony Arielowi odwzajemnia cichą wdzięcznością. Piesek może jeszcze podchodzić ostrożnie do obcego, ale zaufanie jest coraz większe i wierzymy, że kiedyś znajdzie dla siebie swojego człowieka.
 
fot. Jacek Stańczak

Sylwester [1/19]

Sylwester [1/19], samiec, owczarek niemiecki, lewe ucho oklapnięte, około 5 lat.
Sylwester to piękny, mądry i przyjacielski psiak. Zna komendy „siad”, „łapa” i „leżeć”, jest kontaktowy i po prostu fantastyczny. Lubi być głaskany, spędzać czas z człowiekiem. Czy ktoś z Państwa nie chciałby tego kłapoucha przygarnąć? Zapraszamy do Schroniska.
 
fotografia: Jacek Stańczak

Astra [3/19]

Astra [3/19], samica, duża, sierść czarna, wiek 1 rok.
Astra to piękna, majestatyczna modelka. Trzeba mieć krzepę, aby tą istotę utrzymać na smyczy. Jest przyjacielską sunią, lubiącą zabawę, pojmującą komendę „siad” w 100%, natomiast „aport” w 50% (tzn. pobiegnie za piłką, ale jej nie przyniesie). Astra nie może być pozostawiona samej sobie w domu, wtedy piszczy i niszczy przedmioty. Jeśli zaintrygowała Państwa Astra, zapraszamy do Schroniska.
fotografia: Jacek Stańczak
Film z Astrą. Wideo i zdjęcia: Jacek Stańczak