Psy do adopcji

Iwan-Blady

IMG_3975_iwanTo już kolejny raz kiedy Blady wraca do nas. Czy zawinił on czy człowiek? Tego się nie dowiemy. Fakt pozostaje taki że po raz kolejny ktoś go zawiódł, po raz kolejny porzucił, znów musi zmagać się z bólem i starać się zaufać na nowo. To przepiękny pies, najprawdopodobniej mieszaniec amstaffa z dogo argentino. Sympatyczny, pięknie bawi się piłką. Pięknie wykonuje komendy, pozytywnie nastawiony wobec świata i bardzo, bardzo silny. Spacer polega na energicznym nadążaniu za Bladym Iwanem, lecz oczywiście wszystko jest do wypracowania spacerami, szkoleniem i pozytywnym zmęczeniem fizycznym psa. Przyszłego opiekuna powinna więc cechować dobra kondycja fizyczna; mała, drobna kobieta nie zapanuje nad takim psem. Wskazany raczej dom z ogrodem, ponieważ pies o takiej sile może być kłopotliwy tam, gdzie trzeba się mijać z sąsiadami na klatce schodowej. Bardzo prosimy o przemyślane decyzje. Blady musi trafić do domu już na zawsze. Jego serce i psychika nie zniesie kolejnego powrotu do schroniska. Nowy Opiekun Bladego musi mierzyć siły na zamiary i wybierając psa kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do odmowy wydania Bladego, kierując się przede wszystkim dobrem psa. Ten pies musi znaleźć pewny dom. Powód jego oddania to agresja jednak na chwilę obecną nie obserwujemy takich zachowań u Iwana. Dlatego kładziemy nacisk na rozsądną osobę i przemyślaną decyzję. Przed wydaniem obowiązuje wizyta przed adopcyjna. Blady wymaga specjalistycznej karmy hipoalergicznej. Filmik z Bladym Iwanem z 2014 roku https://www.youtube.com/watch?v=1EJ94hV-Ahw&list=UUgWBRqErVp-YbBgcSFBf8gg Telefon do schroniska 58 551 24 57.

Figo

IMG_3992_figoFigo to 7-letni mieszaniec w typie amstaffa. Został oddany do schroniska przez swojego Opiekuna. Z perspektywy psa to chyba najsmutniejszy moment w jego życiu. W jednej chwili wszystko się zmienia, osoba której ufasz odchodzi i nic już nie jest takie jak dawniej. Początki Figo w schronisku przyniosły z jego strony bunt i agresywne znaki protestu, niegodzenia się z losem. Jednak cierpliwa praca wolontariuszki Ewy, codzienne budowanie zaufania, stopniowe oswajanie z miejscem i sytuacją zaowocowały – małymi krokami zaczął poznawać okolicę i przełamywać lęki. To prawda, jest silnym psem ale przy tym bardzo delikatnej natury – wiele nowych sytuacji , odgłosów, zmiana utartych zwyczajów budzi w nim niepokój. Niechętnie wtedy wychodzi na spacer, chowa się w budzie i trzeba nie lada smakołyku by jednak pokazać mu że wszystko jest w porządku i by udało się zachęcić go do wspólnego spędzenia czasu. Gdy jest zrelaksowany, z radością wita przy bramce boksu. Po jej otwarciu pędzi szybciutko korytarzem na koniec, by tam zawrócić i z fantazją szczeniaka podbiec do opiekuna i skoczyć w geście powitania nań przednimi łapami. Po tym radośnie biegnie z powrotem by tam czekać na zapięcie smyczy. Na spacerze nie szuka kontaktu z innymi psami, nawet gdy go zaczepiają. Raczej woli przyspieszyć, żeby się oddalić. Figo jest delikatnym psem i ostrożnie podchodzi do nowo poznanych osób. Należy poświęcić mu czas i uwagę by pokazać mu, że może zaufać ponownie, że nikt go znów nie zawiedzie.

AGA

IMG_1601Pow. średniej wielkości suczka w wieku 10 lat została oddana przez właściciela. Wychowana w domu od szczeniaka, spokojna, zrównoważona wypatruje  już na nowego właściciela. (17/18) aga

Franczeska

IMG_1585IMG_158601 lutego została znaleziona na plaży ok. 2 letnia suczka w typie amstaffa. Suczka bardzo miła , towarzyska z niepowtarzalnym uśmiechem. (12/18)

Aza

azaAza to niezwykle miła i pogodna sunia. Jest pełna energii. Choć na razie jeszcze trochę nieokrzesana a na spacerach ciągnie, to przy odrobinie wysiłku da się z niej wyszlifować wspaniały diament. Jest niezwykle komunikatywna, widać że chce nawiązać bliższą relację z człowiekiem. Z pewnością stanie się wierną przyjaciółką na dobre i na złe. Wystarczy otworzyć przed nią serce. To młody psiak i całe życie jeszcze przed nią ! Zaproś Azę do swojego życia. (100/17)

sherry

szerrySherry to 2 letnia , młodziutka i bardzo sympatyczna sunia. Trafiła do nas z ulicy ale nikt do tej pory po nią się nie zgłosił. Jest średniej wielkości, energiczna i bardzo ciekawa wszystkiego co ja otacza. Bardzo grzeczna – w boksie zachowuje czystość a odprowadzona do niego po spacerze i odpięta ze smyczy nie rwie się do ucieczki, posłusznie wraca na legowisko. Bardzo ładnie ułożona, nowy Opiekun będzie miał z niej dużą pociechę. (166/17)

Bula

nówkaok. 1,5 roczna suczka znaleziona na ul. Kasprowicza w Sopocie. Czeka na nowego właściciela. (151/17)

Zaj

Zaj63 letni, wykastrowany pies, podrzucony pod schronisko. Po rocznym pobycie w schronisku nabiera zaufania do ludzi. Pies dla zdecydowanych bez dzieci. (123/16)

Misiu

duży10 letni duży pies , wyrzucony na ulicę , bardzo silny, misiobardzo powoli akceptuje warunki w schronisku. (92/17)

Szmugiel

szmugiel10 letni pies, kastrat, przez dziesięć lat służył wiernie właścicielowi a na starość trawił do schroniska. Grzeczny, pogodny senior w typie owczarka podhalańskiego czeka na nowy dom. (99/17)