Koty do adopcji

Łapka

łapkalapka 2Łapka to kotka o silnym charakterze. Została oddana przez właściciela, przeżyła przy tym ogromny stres. Przez chwilę myśleliśmy, że mamy w schronisku co najmniej dzikiego tygrysa! Po jakimś czasie koteczka trochę się uspokoiła, ale wciąż schroniskowe życie jest dla niej bardzo trudne.  Rozpędza koty na ogólnym wybiegu, odgania od misek współtowarzyszy niedoli, wprowadzając w stadzie nerwową atmosferę.  Za to do ludzi jest bardzo ciekawska i szukająca kontaktu -  zrobi wszystko za koci smakołyk! Łapka sama dyktuje warunki na jakich chce być blisko człowieka, ale widać, że ogromnie potrzebuje uwagi i zainteresowania – trzeba tylko jej dać szansę i  własne spokojne miejsce na ziemi. Łapka oczywiście musi być jedynaczką w domu i nie nadaje się do domu z dziećmi, a Opiekun musi być niezwykle wyrozumiały dla jej kocich humorów. Łapka ma 5 lat , nr 23/17.

Kitka

kitka bestUrocza kocia seniorka. Dom z sercem pilnie poszukiwany! Kitka trafiła do nas kilka dni temu wraz ze swoją psią przyjaciółką. Życie pisze różne scenariusze, ale jej napisało jedno z najgorszych. Jej opiekun w ciężkim stanie trafił do szpitala, a ona na „stare” lata trafiła do nas. Kicia strasznie przeżywa tę nagłą zmianę , zupełnie nie potrafi się odnaleźć…przez pierwsze dni nie chciała jeść, chowała się w budce zwinięta w kulkę. Mimo ogromnych starań pracowników oraz wolontariuszy nie jest jej łatwo pogodzić się z nową rzeczywistością. Koteczka jest bardzo łagodna, daje się głaskać, choć na zabawy jeszcze nie ma ochoty. Kitka ma dużą nadwagę, przez swój ciężar ma zniekształcone łapki, jednak nie przeszkadza jej to w prawidłowym funkcjonowaniu. Przyszły opiekun będzie musiał zadbać o jej dietę. Koteczka ma ok 10lat, ale wierzymy, że przed nią jest jeszcze wiele rozmruczanych chwil. Pilnie potrzebny kochający opiekun który przywróci radość w jej małym serduszku. edit. Kitka jest już u Nas prawie cztery miesiące i wciąż czeka na dom. Wygląda na to, że zaakceptowała schroniskową rzeczywistość. Troszkę schudła, ożywiła się, jest bardzo kontaktowa i jest jeszcze większym przytulakiem i kokietką niż kiedyś ;) https://vimeo.com/244555706 Kotka niestety nie toleruje innych kotów. (132/17)

LUK

nowy kotpiękny 1,5 roczny kocur po zmarłej właścicielce trafił do schroniska. Lubi głaskanie, toleruje inne koty. Może ktoś chciałby wychować GO na dostojnego kanapowca?. (3/18)

Kropek

kropekNowy na pokładzie. 12 kg kociego nieszczęścia. Kropek. Niby został znaleziony, ale bardziej nam wygląda na kota zdjętego wprost z babcinych kolan… Jest kompletnie przerażony schroniskiem, jak większość nowo przybyłych. Zachęcony jedzonkiem wychodzi ze swojego ukrycia i pięknie się łasi, na chwilę zapominając się gdzie jest. Zdenerwowany potrafi pacnąć łapą. Czy znajdzie się dla niego dom? (89/17)

1/17 Cleo

cleo prezentacjaCleo to około 3 letnia kocia indywidualistka, trafiła do schroniska z jednej z sopockich ulic. Koteczka jest bardzo ciekawska i wszędobylska. Lubi, jak się wokół dużo dzieje i może być w centrum uwagi. Cleo dosyć jasno sama wyznacza granice odnośnie przytulanek i głasków, dlatego nie nadaje się do domu z dziećmi. Jak na indywidualistkę przystało, koteczka nie przepada za innymi kotami, więc powinna być jedynym kotem w domu. Jeżeli marzysz o kocie z charakterkiem :) Cleo jest idealna dla Ciebie. cleo

Nel

Nowy obrazNel to duża kilkunastoletnia kocica,która w schronisku spędziła prawie całe swoje życie. Wcześniej Nel nie miała szans na adopcje,ponieważ bała się człowieka. Dużo czasu zajęło jej oswojenie,i pokazanie, że człowiek wcale nie jest zły i nie trzeba się go bać. Kotka obecnie jest bardzo miziasta,przychodzi na głaskanie głośno mruczy i przytula, czasami nawet wejdzie na kolana. Nel mimo wieku uwielbia biegać za piłeczką w zabawie dotrzymuje kroku młodym kociakom z wybiegu. Marzy o dobrym domu i rękach do głaskania. Nel niestety nie potrafi korzystać z kuwety. Nie nadaje się do mieszkania.